ПРЕЗИДЕНТ ПООБІЦЯВ ПІДВИЩЕННЯ МЕДИКАМ ЗАРПЛАТ

ПРЕЗИДЕНТ ПООБІЦЯВ ПІДВИЩЕННЯ МЕДИКАМ ЗАРПЛАТ

Держбюджет на 2022 рік має передбачить підвищення зарплат для лікарів не менше 20 тис. грн і не менше 13,5 тис. грн для середнього медперсоналу.


Відповідний указ “Про заходи щодо підвищення конкурентоспроможності закладів охорони здоров’я та забезпечення додаткових гарантій для медичних працівників” підписав 18 червня президент України Володимир Зеленський.

Такий рівень зарплат повинні бути враховані при розрахунку тарифів за програмою державних гарантій медичного обслуговування на следющие рік.

Окремо зазначено, що повинен бути забезпечений розрахунок справедливого співвідношення між зарплатами медичного персоналу та керівного складу установ охорони здоров’я, а також вжити заходів щодо недопущення виникнення заборгованості із зарплати медпрацівників і розробити механізми посилення контролю і відповідальності за дотримання прав і гарантій медпрацівників, удосконалити колективно-договірне регулювання трудових відносин і соціально-економічних інтересів медпрацівників. Крім того, на місцеві органи покладається відповідальність за недопущення виникнення заборгованості із зарплати медпрацівникам.

У той же час медики з організації “Будь як Ніна” вказують, що в минулому році президент вже говорив про підвищення зарплат для медиків. При цьому обіцянки були більш щедрими: 25 тисяч лікарів і 15 – медсестрам. Однак цього, за словами медиків, не сталося. Більш того, в квітні через затримки з підписанням договорів з Національною службою здоров’я України частину медиків на кілька місяців і зовсім залишилися без зарплат. Особливо гостро стоїть питання з виплатами і скороченням персоналу в селах. Все це стало причиною протесту медиків 17 червня за МОЗ та Офісом Президента.

Джерело: Соцпортал