"Наша суперзвезда", - Зеленский опубликовал пост к 207 -летию Тараса Шевченко

"Наша суперзвезда", - Зеленский опубликовал пост к 207 -летию Тараса Шевченко

“Сьогодні – 207 років з дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Великого поета, великого письменника, великого художника. Великого українця.”


Такими словами начинается пост в телеграм-канале Президента Украины Владимира Зеленского.

У стрічці – багато фото з «Кобзарем» на столі, багато цитат Шевченка, прикрашених пшеничним колоссям чи гілочкою калини. Та, на мій погляд, Тарас Григорович – це значно глибше, глобальніше, фундаментальніше. І тим, хто цього ще не зробив, час усвідомити реальний масштаб його постаті. Неординарної, яскравої, багатогранної та суттєво ширшої від клішованого хуторянського образу старенького дідуся в кожусі.

Бо Шевченко – це запальна суміш енергії, духу, боротьби, драйву. Його творчість – це і класика, і мейнстрим одночасно. А його слова мотивують, надихають і гартують вже не одне покоління українців.

Шевченко – це наша суперзірка. Відомий на весь світ, але особливий для кожного з нас. Там, де Шевченко, – там Україна.

Давайте не просто пишатися своїм генієм, а й рухатися далі від того обсягу знань, який ми отримали на шкільних уроках, та відкривати для себе всю повноту його особистості.

З днем народження, завжди сучасний і крутий Тарасе Григоровичу Шевченко!” – написал глава государства.

Кроме того, Зеленский отметил, что этот год для Украины особенный.

Ми відзначатимемо 25 років Конституції України, 30 років незалежності України, а ще – 60 років від дня заснування Шевченківської премії. Ми ухвалили рішення, що цьогоріч її вручення відбудеться не в традиційні Шевченківські дні, а 20 травня 2021 року – у 60-ту річницю заснування премії. Подробиці – згодом.”, – добавил он в послесловии к своему посту.

Добавим, пост главы государства проиллюстрирован не портретом, а рисунком Тараса Григорьевича Шевченко (см. фото вверху), который, как известно, кроме поэтического таланта обладал и художественным мастерством.

Рисунок выполнен акварелью на бристольском картоне в Санкт-Петербурге. Специалисты датировали портрет 1837-1838 годами. Эта картина хранится в Национальном музее Тараса Шевченко.